Mødedato: 20.08.2025, kl. 16:30
Mødested: Se mail
Stillingtagen til ændring af mødeplan for 2025
Musikudvalget skal tage stilling til om årets sidste møde den 3. december 2025 skal flyttes til ex. den 9. december 2025, da et medlem er forhindret i at deltage såfremt mødet holdes den 3. december 2025.
Indstilling
Kultur- og fritidsforvaltningen indstiller, at
- Musikudvalget tager stilling til om årets sidste møde den 3. december 2025 skal flyttes, ex. til den 9. december 2025.
Problemstilling
Der blev på mødet før sommerferien spurgt til muligheden for at flytte årets sidste møde den 3. december 2025, da der var et medlem der var forhindret.
De medlemmer, der var tilstede på mødet inden sommerferien foreslog i fællesskab, at såfremt mødet skulle flyttes kunne tirsdag den 9. december 2025 være en mulighed.
Løsning
Da en eventuel ændring af udvalgets mødeplan skal besluttes af et samlet udvalg på et ordinært møde, skal udvalget tage stilling til, om årets sidste møde den 3. december 2025 skal flyttes, til ex. tirsdag den 9. december 2025.
Musikudvalgets øvrige mødeaktivitet for resten af 2025 er således:
- Onsdag den 24. september 2025 - ordinært møde med efterfølgende spillestedsrundtur.
- Tirsdag den 21. oktober 2025 - Musiklivstræf
- Onsdag den 3. december 2025 - ordinært møde med efterfølgende middag
Økonomi
Indstillingen har ingen økonomiske konsekvenser.
Videre proces
-