Telefonnumre til Københavns Kommune er ustabile

På grund af et teknisk nedbrud kan du opleve udfordringer med at komme igennem, når du ringer til Københavns Kommunes hovednumre. 

Det er fortsat muligt at skrive til kommunen via mail, skriftlige formularer og selvbetjeningsløsninger. Derudover virker direkte numre til enkelte medarbejdere stadig.

Leverandøren arbejder på højtryk for at udbedre fejlen, og Københavns Kommune bistår. 

Vi beklager de gener, det kan medføre.

Mødedato: 26.04.2006, kl. 08:15

Medlemsforslag om muligheden for at København kan overtage Statens Pædagogiske Forsøgscenter

Se alle bilag

Medlemsforslag om muligheden for at København kan overtage Statens Pædagogiske Forsøgscenter

Børne- og Ungdomsudvalget

 

DAGSORDEN

for ordinært møde onsdag den 26. april 2006

 

 

17.      Medlemsforslag om muligheden for at København kan overtage Statens Pædagogiske Forsøgscenter

  J.nr. 302547

 

 

INDSTILLING

A,C, F, O og V har anmodet om at få følgende sag på Børne- og Ungdomsudvalgets dagsorden:

 

"Forvaltningen bedes undersøge, om der vil være muligheder for at Københavns Kommune  kan overtage Statens Pædagogiske Forsøgscenter og hvad det vil have af økonomiske konsekvenser for kommunen, eller om det vil være muligt at kunne overføre allerede bestående ressourcer i kraft af lærere, så det kunne være udgiftsneutralt."

 

 

 

 

RESUME

A,C, F, O og V har anmodet om at få en sag på Børne- og Ungdomsudvalgets dagsorden om, at forvaltningen bedes undersøge, om der vil være muligheder for at Københavns Kommune kan overtage Statens Pædagogiske Forsøgscenter.

 


SAGSBESKRIVELSE

A,C, F, O og V har anmodet om at få en sag på Børne- og Ungdomsudvalgets dagsorden om, at forvaltningen bedes undersøge, om der vil være muligheder for at København kan overtage Statens Pædagogiske Forsøgscenter.

 

 

BILAG VEDLAGT

 

·        Notat af 18. april 2006 udarbejdet af forvaltningen vedrørende mulighederne for at København kan overtage Statens Pædagogiske Forsøgscenter


 

Bilag

Til top