Økonomiforvaltningen

Kommunikationschef Søren Gregersen

3. sal, vær.50, Rådhuset, 1599 København V
Mobil: 29610711
E-mail Soren.Gregersen@okf.kk.dk

Koncernservice

Presseansvarlig Tine Pind Jørum
Telefon: 27 11 68 96
E-mail: tpj@okf.kk.dk

Kultur- og Fritidsforvaltningen

Pressechef Michael Trangbæk
Telefon: 29 39 29 99
E-mail: KV8Z@kff.kk.dk

 

Børne- og Ungdomsforvaltningen

Pressechef Anni Lundqvist

Rådhuset, 1599 Kbh V. 
Telefon: 25 26 41 63
E-mail: anni.lundqvist@buf.kk.dk

Sundheds- og Omsorgsforvaltningen

Pressechef Thomas Brahm

Rådhuset, 1. sal, vær. 90, 1599 København V
Telefon: 29 42 25 49
E-mail: Thomas.Brahm@suf.kk.dk

Socialforvaltningen

Pressechef Sten Kristensen

Rådhuset, Stuen, vær. 40, 1599 København V 
Telefon: 26 37 02 78
E-mail: sten.kristensen@sof.kk.dk

Teknik- og Miljøforvaltningen

Sager, der er under politisk behandling eller kommentar fra borgmesteren

Pressechef Morten Rixen
tlf. 33 66 25 59, mobil 51 68 06 19
e-mail morten.rixen@tmf.kk.dk

Spørgsmål om forvaltningens opgaver

Presseansvarlig Mia Jørgensen eller pressekonsulent Rasmus Meldgaard
tlf. 23 27 80 90 - telefonen er ikke åben for sms’er, men telefonbeskeder bliver aflyttet alle ugens dage.
e-mail presse@tmf.kk.dk  - postkassen bliver tjekket løbende mandag-fredag. 

Kommunikationschef Amanda Justesen 
tlf. 29 47 85 26
e-mail amanda.justesen@tmf.kk.dk

Beskæftigelses- og Integrationsforvaltningen

Pressechef: Claus Bøggild
Mobil: 22 82 84 37
E-mail: JW9K@bif.kk.dk

Rådhuset, 1. sal, vær. 60
1599 København V