Økonomiforvaltningen

Kommunikationschef Søren Gregersen

3. sal, vær.50, Rådhuset, 1599 København V
Mobil: 29610711
E-mail Soren.Gregersen@okf.kk.dk

Koncernservice

Presseansvarlig Tine Pind Jørum
Tlf: 27 11 68 96
E-mail: tpj@okf.kk.dk

Kultur- og Fritidsforvaltningen

Pressechef Julie Stemann Monberg

Rådhuset, 1599 København V 
Telefon: 24 98 22 60
Email: Julie.Monberg@kff.kk.dk

Børne- og Ungdomsforvaltningen

Pressechef Anni Lundqvist

Rådhuset, 1599 Kbh V. 
Tlf. 25 26 41 63
E-mail: anni.lundqvist@buf.kk.dk

Sundheds- og Omsorgsforvaltningen

Pressechef Thomas Brahm

Rådhuset, 1. sal, vær. 90, 1599 København V
Telefon: 29 42 25 49
Email: thomas.brahm@suf.kk.dk

Socialforvaltningen

Pressechef Sten Kristensen

Rådhuset, Stuen, vær. 40, 1599 København V 
Mobil: 26 37 02 78
E-mail: sten.kristensen@sof.kk.dk

Teknik- og Miljøforvaltningen

Ønsker du information om sager, der er under politisk behandling, eller vil du have en kommentar fra borgmesteren, bedes du kontakte

pressechef Morten Rixen
tlf. 33 66 25 59, mobil: 51 68 06 19, e-mail: morten.rixen@tmf.kk.dk.

Har du fagspecifikke spørgsmål om forvaltningens opgaver, kan du kontakte

forvaltningens presseansvarlige Mia Jørgensen eller pressekonsulent Pernille Formsgaard, eller pressekonsulent Rasmus Meldgaard via pressetelefon: tlf. 23 27 80 90.
Der kan ikke sendes sms’er til pressetelefonen, men telefonbeskeder bliver aflyttet alle ugens dage. Du kan også sende en e-mail til presse@tmf.kk.dk.
Postkassen bliver tjekket løbende mandag-fredag. 

Eller kommunikationschef Amanda Justesen på tlf. 29 47 85 26, e-mail amanda.justesen@tmf.kk.dk.

Beskæftigelses- og Integrationsforvaltningen

Pressechef: Christian Pors Sagen
Mobil:28 59 36 37
E-mail: EP3V@bif.kk.dk
Rådhuset, 1. sal, vær. 60
1599 København V